Hlavní stránka

EGEA je Evropská Geografická Asociace, která tvoří síť studentů v Evropě za účelem výměny poznatků a informací mezi studenty geografie a mladými geografy. K dosažení tohoto cíle EGEA pořádá kongresy, semináře, výměny studentů, hostí zahraniční studenty a vydává časopis European Geographer.
EGEA Praha organizuje různorodé akce pro setkávání pražských studentů a naši členové se pravidelně účastní zahraničních akcí pořádaných jinými entitami (vizte sekci Reporty z proběhlých akcí). Členem EGEA se může stát každý, koho zajímá geografie, rád cestuje a chce být aktivní doma i v Evropě. Stačí nás kontaktovat na e-mailu praha@egea.eu, napsat nám na Facebooku nebo přijít na nějakou naši akci. :)
V současné době organizujeme na lokální úrovni (tj. pro studenty geografie na Přírodovědecké fakultě UK a fakultní veřejnost) neformální posezení s odborníky z našich geografických kateder (cyklus Besedy s geografy) a cestovatelská promítání a posezení nazvané Geografové na cestách. Dále příležitostně organizujeme výlety, přednášky externích odborníků či exkurze.

Nejaktuálnější informace o našich akcích naleznete na naší facebookové stránce EGEA Praha (okno ve spodní části této stránky).

Aktuálně

  • První EGEA online exchange Ačkoliv nám koronténa překazila březnové plány na prodloužený víkend v Halle, nezaháleli jsme, a i tak našli způsob, jak se setkat (alespoň virtuálně 😉) s našimi kolegy studenty ze sousední země. A tak se konala první online EGEA exchange. Ve čtvrtek 28. 5. se na ZOOMu sešlo celkem 13 egeáků z Česka i Německa. Po vzájemném představování a několika „icebreakers“, neboli seznamovacích aktivitách, jsme se pustili do hraní her a ležérních konverzací.  Valná většina večera probíhala v angličtině, ale nebáli jsme se zabrousit ani do němčiny, a samozřejmě jsme neodolali ani možnosti naučit druhou stranu pár tradičních českých slovíček. Jsme moc rádi, že jsme si tak pěkně sedli a že celý večer probíhal v bezvadné atmosféře. Neopomněli jsem ani plány do ...
    Přidáno v 7. 6. 2020 13:07, autor: EGEA Praha
  • EGEA Praha sázela les nové generace! Jak strávit předposlední říjnovou sobotu, která nabízela téměř letní počasí? EGEA Praha a její CP1 Daniela Kebertová měla jasný nápad: Pojďme sázet stromky! Protože je ekologický přístup k životu v EGEA naprosto zásadním tématem, při vyhlášení akce Den za obnovu lesa, pořádanou Lesy České republiky, jsme nesměli chybět a přiložili jsme své ruce k dílu za zelenější Česko. Osmičlenná sázecí četa se vydala vlakem z Prahy do Chocerad a příjemnou procházkou barevným lesem se přesunula ke střelnici Vráž. Na místě nás uvítali dva profesionální lesníci, kteří nás seznámili s bojovou výzbrojí dne – sázečem – a chvaty potřebnými pro rychlé a spolehlivé zasazení stromečků nové generace lesa. Naštěstí se nenaplnily dřívější zvěsti o poskytnutí pouhých dvou stromků na osobu, takže jsme se ...
    Přidáno v 24. 11. 2019 4:48, autor: EGEA Praha
  • Reporty letního zkouškového Vzhledem k tomu, že kongresová sezóna 2019 je za námi, můžete si na webu přečíst naše zážitky z kongresů Východního regionu, Západního regionu a Severního regionu! Procestovat různé kouty Evropy za jeden semestr je snadnější víc, než se zdá, zvlášť když víte jak na to. A i to se můžete v EGEA naučit!Autorka fotky: Hanna-Ingrid Nurm (EGEA Tartu)
    Přidáno v 1. 6. 2019 7:46, autor: EGEA Praha
Zobrazení příspěvků 1 - 3 z 54 Zobrazit více »Kalendář všech akcí organizovaných v EGEA, kde naleznete informace a kde se také můžete na akce přihlásit, naleznete ZDE.

Naše stránka na Facebooku, na kterou zveřejňujeme nejnovější zprávy, fotky, pozvánky na akce a další aktuality. Sledujte nás!