Hlavní stránka

EGEA je Evropská Geografická Asociace, která tvoří síť studentů v Evropě za účelem výměny poznatků a informací mezi studenty geografie a mladými geografy. K dosažení tohoto cíle EGEA pořádá kongresy, semináře, výměny studentů, hostí zahraniční studenty a vydává časopis European Geographer.
EGEA Praha organizuje různorodé akce pro setkávání pražských studentů a naši členové se pravidelně účastní zahraničních akcí pořádaných jinými entitami (vizte sekci Reporty z proběhlých akcí). Členem EGEA se může stát každý, koho zajímá geografie, rád cestuje a chce být aktivní doma i v Evropě. Stačí nás kontaktovat na e-mailu praha@egea.eu, napsat nám na Facebooku nebo přijít na nějakou naši akci. :)
V současné době organizujeme na lokální úrovni (tj. pro studenty geografie na Přírodovědecké fakultě UK a fakultní veřejnost) neformální posezení s odborníky z našich geografických kateder (cyklus Besedy s geografy) a cestovatelská promítání a posezení nazvané Geografové na cestách. Dále příležitostně organizujeme výlety, přednášky externích odborníků či exkurze.

Nejaktuálnější informace o našich akcích naleznete na naší facebookové stránce EGEA Praha (okno ve spodní části této stránky).

Aktuálně

  • Newbie víkendy 2020 Začátkem semestru se po celé Evropě odehraje série víkendů pro EGEA nováčky. Jde o skvělou příležitost jak se seznámit se spoustou fascinujících lidí a dozvědět se o dalších akcích pořádaných naší organizací. Newbie víkendy nabízejí komplexní pohled na dění v asociaci a díky nim zažijete ten správný vstup do vysokoškolského spolkového světa. Konkrétně můžeme letos navštívit pět měst:Osnabrück (30. 10. – 1. 11.)Budapest/Pecs (6.–8. 11.)Mainz (20.–22. 11.)Oulu (27.–29. 11.)Milano (3.–6. 12.)Na NW bude možnost se přihlašovat cca od začátku akademického roku, kdy také budou k dispozici veškeré informace o ceně, programu atd. v konkrétních městech na www.egea.eu. O nových informacích budeme informovat na našem facebooku, v případě dotazů ...
    Přidáno v 24. 8. 2020 7:01, autor: EGEA Praha
  • Výlet do Českosaského Švýcarska Mezi 15. a 17. srpnem jsme se vydali na pre-exchangový výlet do Českého Švýcarska s našimi parťáky z EGEA Halle. Fotky z akce si prohlédněte na našich Google Photos: https://photos.app.goo.gl/LU44abLEC4JuHriS8
    Přidáno v 21. 8. 2020 6:30, autor: EGEA Praha
  • První EGEA online exchange Ačkoliv nám koronténa překazila březnové plány na prodloužený víkend v Halle, nezaháleli jsme, a i tak našli způsob, jak se setkat (alespoň virtuálně 😉) s našimi kolegy studenty ze sousední země. A tak se konala první online EGEA exchange. Ve čtvrtek 28. 5. se na ZOOMu sešlo celkem 13 egeáků z Česka i Německa. Po vzájemném představování a několika „icebreakers“, neboli seznamovacích aktivitách, jsme se pustili do hraní her a ležérních konverzací.  Valná většina večera probíhala v angličtině, ale nebáli jsme se zabrousit ani do němčiny, a samozřejmě jsme neodolali ani možnosti naučit druhou stranu pár tradičních českých slovíček. Jsme moc rádi, že jsme si tak pěkně sedli a že celý večer probíhal v bezvadné atmosféře. Neopomněli jsem ani plány do ...
    Přidáno v 7. 6. 2020 13:07, autor: EGEA Praha
Zobrazení příspěvků 1 - 3 z 56 Zobrazit více »Kalendář všech akcí organizovaných v EGEA, kde naleznete informace a kde se také můžete na akce přihlásit, naleznete ZDE.

Naše stránka na Facebooku, na kterou zveřejňujeme nejnovější zprávy, fotky, pozvánky na akce a další aktuality. Sledujte nás!