Hlavní strana

EGEA je Evropská Geografická Asociace, která tvoří síť studentů v Evropě za účelem výměny poznatků a informací mezi studenty geografie a mladými geografy. K dosažení tohoto cíle EGEA pořádá kongresy, semináře, výměny studentů, hostí zahraniční studenty a vydává časopis.
EGEA Praha organizuje různorodé akce pro setkávání pražských studentů a naši členové se pravidelně účastní zahraničních akcí, pořádaných jinými entitami. Členem EGEA se může stát každý, koho zajímá geografie, rád cestuje a chce být aktivní doma i v Evropě. Stačí nás kontaktovat na e-mailu praha@egea.eu, napsat nám na našem Facebooku nebo přijít na nějakou naši akci :o)
V současné době organizujeme na lokální úrovni (tj. pro studenty geografie na Přírodovědecké fakultě UK a fakultní veřejnost) neformální posezení s odborníky z našich geografických kateder (cyklus Besedy s geografy) a cestovatelská promítání a posezení nazvané Geografové na cestách. Déle příležitostně organizujeme výlety, přednášky externích odborníků či exkurze.

Nejaktuálnější informace o našich akcích naleznete na naší facebookové stránce EGEA Praha (okno ve spodní části této stránky).Eastern Regional Congress 2017
Naše entita se ujala pořádání Východoevropského kongresu, který se uskutečnil 31. 3. - 5. 4. 2017. Akce se zúčastnila více než stovka studentů geografie z celé Evropy. Tématem bylo otevírání vojenských prostorů pro veřejnost a během akce byly na programu tematické workshopy, exkurze, přednášky a mnoho dalšího. Oficiální zahájení proběhlo v pátek 31. března v Praze na Albertově a samotný kongres proběhl v Hrachově u Příbrami. Více informací na oficiální webové stránce či facebooku. Všem děkujeme za podporu při organizaci!

Oficiální fotogalerie z kongresu je k dispozici v oficiální EGEA databázi fotografií na serveru SmugMug
 Aktuálně

  • Přicházejí reporty z kongresové sezony V sekci Reporty z proběhlých akcích v levém menu si můžete přečíst o letošním Západoevropském kongresu (WRC) a brzy bude publikován i článek o námi organizovaném Východoevropském kongresu (ERC).
    Přidáno v 15. 5. 2017 12:28, autor: EGEA Praha
  • Nová fotogalerie Do fotogalerie (najdete ji v levém menu pod Pražskou entitou) byly přidány fotky z listopadového Českosloveského víkendu, který pořádala EGEA Bratislava. Ve fotogalerii najdete i mnohem starší fotografie z akcí od roku 2010.
    Přidáno v 14. 2. 2017 8:47, autor: EGEA Praha
  • Nové upravené logo Do roku 2017 vstupujeme s jemně upraveným logem pražské entity EGEA. Přejeme úspěšný rok 2017 a ať se vám naše nové logo líbí!
    Přidáno v 29. 12. 2016 11:47, autor: EGEA Praha
Zobrazení příspěvků 1 - 3 z 40 Zobrazit více »

Kalendář všech akcí organizovaných v EGEA, kde naleznete zde informace a také se můžete na akce přihlásit, naleznete ZDE.

Naše stránka na Facebooku, kde zveřejňujeme nejnovější zprávy, fotky, pozvánky na akce a další aktuality. Sledujte nás!