Hlavní stránka

EGEA je Evropská Geografická Asociace, která tvoří síť studentů v Evropě za účelem výměny poznatků a informací mezi studenty geografie a mladými geografy. K dosažení tohoto cíle EGEA pořádá kongresy, semináře, výměny studentů, hostí zahraniční studenty a vydává časopis European Geographer.
EGEA Praha organizuje různorodé akce pro setkávání pražských studentů a naši členové se pravidelně účastní zahraničních akcí pořádaných jinými entitami (vizte sekci Reporty z proběhlých akcí). Členem EGEA se může stát každý, koho zajímá geografie, rád cestuje a chce být aktivní doma i v Evropě. Stačí nás kontaktovat na e-mailu praha@egea.eu, napsat nám na Facebooku nebo přijít na nějakou naši akci. :)
V současné době organizujeme na lokální úrovni (tj. pro studenty geografie na Přírodovědecké fakultě UK a fakultní veřejnost) neformální posezení s odborníky z našich geografických kateder (cyklus Besedy s geografy) a cestovatelská promítání a posezení nazvané Geografové na cestách. Dále příležitostně organizujeme výlety, přednášky externích odborníků či exkurze.

Nejaktuálnější informace o našich akcích naleznete na naší facebookové stránce EGEA Praha (okno ve spodní části této stránky).

Aktuálně

  • Reporty letního zkouškového Vzhledem k tomu, že kongresová sezóna 2019 je za námi, můžete si na webu přečíst naše zážitky z kongresů Východního regionu, Západního regionu a Severního regionu! Procestovat různé kouty Evropy za jeden semestr je snadnější víc, než se zdá, zvlášť když víte jak na to. A i to se můžete v EGEA naučit!Autorka fotky: Hanna-Ingrid Nurm (EGEA Tartu)
    Přidáno v 1. 6. 2019 7:46, autor: EGEA Praha
  • Bears Awakening vol. II Do sekce s reporty přibylo povídání o tom, jak probíhala menší akce požádaná EGEA Bratislava, která proběhla na začátku května 2019.Pro zobrazení reportu klikněte zde.
    Přidáno v 19. 5. 2019 1:18, autor: EGEA Praha
  • Česko hostí největší studentskou geografickou konferenci Česko bude v tomto roce hostit největší studentskou geografickou konferenci v Evropě. EGEA Annual Congress 2019 je výročním kongresem Evropské geografické asociace (EGEA), která sdružuje více než 3000 členů z téměř 90 evropských univerzit v třicítce evropských států. Do Loučné nad Desnou v Jeseníkách se 16.–22. září sjede 250 studentů geografie z celé Evropy. Akci společně pořádají čeští studenti geografie z místních spolků EGEA Brno při Masarykově univerzitě a EGEA Praha při Univerzitě Karlově. Annual Congress je největší geografická konference v Evropě pořádaná studenty pro studenty. Cílem našeho Annual Congressu (AC), je seznámit účastníky s tématem migrace opírajícím se historické migrační zkušenosti českého pohraničí. Během 7 dnů je pro ně připraven bohatý odborný program – přednášky a semináře, tematické workshopy ...
    Přidáno v 19. 5. 2019 1:13, autor: EGEA Praha
Zobrazení příspěvků 1 - 3 z 52 Zobrazit více »Kalendář všech akcí organizovaných v EGEA, kde naleznete informace a kde se také můžete na akce přihlásit, naleznete ZDE.

Naše stránka na Facebooku, na kterou zveřejňujeme nejnovější zprávy, fotky, pozvánky na akce a další aktuality. Sledujte nás!