Hlavní strana

EGEA je Evropská Geografická Asociace, která tvoří síť studentů v Evropě za účelem výměny poznatků a informací mezi studenty geografie a mladými geografy. K dosažení tohoto cíle EGEA pořádá kongresy, semináře, výměny studentů, hostí zahraniční studenty a vydává časopis.
EGEA Praha organizuje různorodé akce pro setkávání pražských studentů a naši členové se pravidelně účastní zahraničních akcí pořádaných jinými entitami. Členem EGEA se může stát každý, koho zajímá geografie, rád cestuje a chce být aktivní doma i v Evropě. Stačí nás kontaktovat na e-mailu praha@egea.eu, napsat nám na našem Facebooku nebo přijít na nějakou naši akci :o)
V současné době organizujeme na lokální úrovni (tj. pro studenty geografie na Přírodovědecké fakultě UK a fakultní veřejnost) neformální posezení s odborníky z našich geografických kateder (cyklus Besedy s geografy) a cestovatelská promítání a posezení nazvané Geografové na cestách. Dále příležitostně organizujeme výlety, přednášky externích odborníků či exkurze.

Nejaktuálnější informace o našich akcích naleznete na naší facebookové stránce EGEA Praha (okno ve spodní části této stránky).

Aktuálně

  • Zaktualizovaná webová stránka V předešlých dnech byla webová stránka EGEA Praha po dlouhé době zaktualizovaná. Byly přidané nové reporty z proběhlých akcí, nové fotky do Fotogalerie a taky byl doplněn Seznam naších aktivit. Je to jen taký mezikrok v plánovaných změnách designu této stránky. Do budoucna chceme zajistit, aby táto stránka bylo plnohodnotným zdrojem informací z prostředí naši entity...Pro aktuální informace o naší entitě můžete navštívit naši Fun page na Facebooku.
    Přidáno v 17. 5. 2018 5:51, autor: Dávid Klesík
  • Eastern Regional Congress 2017 Naše entita se ujala pořádání Východoevropského kongresu, který se uskutečnil 31. 3. - 5. 4. 2017. Akce se zúčastnila více než stovka studentů geografie z celé Evropy. Tématem bylo otevírání vojenských prostorů pro veřejnost a během akce byly na programu tematické workshopy, exkurze, přednášky a mnoho dalšího. Oficiální zahájení proběhlo v pátek 31. března v Praze na Albertově a samotný kongres proběhl v Hrachově u Příbrami. Více informací na oficiální webové stránce či facebooku. Všem děkujeme za podporu při organizaci!Oficiální fotogalerie z kongresu je k dispozici v oficiální EGEA databázi fotografií na serveru SmugMug. 
    Přidáno v 17. 5. 2018 5:32, autor: Dávid Klesík
  • Změna vedení entity Avizované změny ve vedení EGEA Praha přicházejí. Na pondělním pikniku na Střeleckém ostrově jsme v parném slunečním odpoledni hlasováním přítomných zvolili nové vedení v následující podobě: CP1:    Milan MíkCP2:    Eliška JanouškováPokladník:    Vít VolnýMedia&Promotion Coordinator:    Robert KřesťanZároveň se sluší poděkovat odcházejícímu vedení za jeho práci a samozřejmě popřát tomu novému mnoho úspěchů!Na fotografii zleva Vít Volný, Eliška Janoušková, Milan Mík a Robert Křesťan
    Přidáno v 31. 5. 2017 0:18, autor: EGEA Praha
Zobrazení příspěvků 1 - 3 z 44 Zobrazit více »

Kalendář všech akcí organizovaných v EGEA, kde naleznete zde informace a také se můžete na akce přihlásit, naleznete ZDE.

Naše stránka na Facebooku, kde zveřejňujeme nejnovější zprávy, fotky, pozvánky na akce a další aktuality. Sledujte nás!