Hlavní stránka‎ > ‎

Pražská entita

Entita EGEA Praha vznikla v roce 2005 s cílem poskytnout pražským studentům geografie možnost se setkávat i mimo výuku společně s mladšími a staršími spolužáky i s dalšími geografy z celé Evropy.

Po malé přestávce pak od roku 2010 opět pořádáme různé akce lokální – výlety po blízkém i vzdálenějším okolí, debaty či procházky se zajímavými osobnostmi, i regionální (česko-slovenská spolupráce s entitami z Brna, Olomouce, Ostravy a Bratislavy zahrnující badmintonové turnaje, exchange či společné výlety). Koncem roku 2014 jsme představili nové logo, jehož autorem je Jakub Růžička.

Na evropské úrovni se pravidelně účastníme studentských kongresů, seminářů a dalších vzdělávacích akcí, které také sami pořádáme. Další aktivitou jsou takzvané exchange s jinou entitou v Evropě, většinou ve formě prodlouženého víkendu ve vybraném městě, kdy nám jsou průvodci místní studenti, a později my hostíme je v Praze. V minulosti proběhly například exchange s Amsterodamem, Mnichovem, Vídní, Budapeští, Mainzem, Zurichem nebo Vilniusem, Kharkivem, Montepelliérem či Mariborem. Na jaře 2017 jsme pořádali pětidenní Východoevropský kongres s více než stovkou účastníků z celé Evropy.

EGEA je příležitost zažít něco víc, získat užitečné kontakty a kamarády v zahraničí, dozvědět se něco nového, procvičit si jazyk a za nízké náklady procestovat Evropu. Připojit se není vůbec těžké, stačí se podívat na stránky pražské entity a jen se rozhodnout, zda se budu účastnit pouze nabídnutých akcí, nebo jestli se budu chtít zapojit do jejich přípravy či se podílet na organizaci mezinárodních aktivit. Jste srdečně zváni se připojit!Comments