Annual Congress 2016

přidáno: 20. 10. 2016 3:29, autor: Jakub Růžička

Annual Congress 2016

(Melchtal, Švýcarsko; 11. – 16. září 2016)

Organizace letošního kongresu se ujala EGEA Zürich a v tomto švýcarském městě se také na půdě univerzity konala registrace účastníků a slavnostní zahájení. Ještě před tím ale ti, co přijeli včas, stihli dobrovolný stmelovací program pro nováčky „Newbie Area“ a komentovanou procházku centrem města. Curych má pěkné historické centrum rozkládající se při výtoku řeky Limmat z Curyšského jezera. Panoramatu vévodí vysoké věže kostela Grossmünster. Po slavnostním zahájení následoval přesun autobusy do hlubokého horského údolí Melchtal v oblasti středního Švýcarska. Cestou jsme projížděli nádhernou hornatou krajinu, která v záři zapadajícího slunce vypadala vskutku kouzelně.

Program v Melchtalu začínal zostra, hned první den dopoledne byla první (z celkem tří) část General Assembly, hlavního orgánu asociace. Po výborném obědě (mimochodem, jídlo bylo po celou dobu vskutku vynikající) následovala první část workshopů a večer se nesl ve znamení pořádající země, tedy Švýcarska. K večeři jsme měli sýrové fondue, zazpíval nám místní pěvecký sbor a večer jsme se věnovali hrám a aktivitám typickým právě pro Švýcarsko.

Druhý den v Melchtalu byl opět ve znamení workshopů (dopoledne) a administrativních setkání v podobě General Assembly a Regional Meetingů (odpoledne). Po večeři se konalo Scientific Symposium s prezentacemi zajímavých prací na poli geografie, které prezentovali jednotliví EGEáci. No a den byl završen ochutnáváním tradičních pochutin a národních tradic na nezapomenutelném Cultural Fairu.

Středeční program byl věnován exkurzím, což bylo pro některé poněkud nepříjemné rozhodnutí ráno hned po Cultural Fairu. Ale většina geografů se z postelí přece jen donutila vylézt a podívali se například do nového Gotthardského tunelu, Bernu, Luzernu nebo se oddali turistice po Alpských hřebenech. Počasí všem přálo a zpět na ubytování se sešli všichni nadšení, šťastní a opálení.

Poslední den následovaly prezentace workshopů a poté poslední a nejdůležitější část General Assembly, samotné hlasování. Opakovat se muselo jen málokrát, takže ke štěstí všech vše běželo poměrně rychle. Odpoledne si pro nás orgateam připravil různé zábavné skupinové hry, sportovní aktivity, skákací hrad nebo například lidský fotbálek. Večerní závěrečný program se potom nesl hlavně ve znamení děkování a loučení, neboť ráno se všichni rozjížděli do svých domovů.


Oficiální fotogalerie je dostupná zde: https://egea.smugmug.com/Congresses/AC2016

Jakub Růžička

Comments