Eastern CP Training (14.4. - 16.4. 2018)

přidáno: 3. 5. 2018 13:35, autor: Dávid Klesík

V termínu od 14. do 16. dubna 2018 se v Moskvě uskutečnil CP training (tréning nových kontaktních osob entity pozn.red.), který těsně předcházel Východoevropskému kongresu (ERC 2018). Akce se účastnilo 24 lidí a z toho 8 čechů. Bydleli jsme v malinkém hostelu v mrňavých pokojích bez oken, ale bylo to pouze pár minut od Kremlu. Program začal v sobotu před polednem, kdy jsme vyrazili prozkoumávat proslulé krásy Moskevské podzemní dráhy. Kolem druhé hodiny jsme se navrátili do hostelu, kde ji čekali i opozdilci, kteří nestihli přijet dříve. Po obědě následoval quest ve formě chození po městě a plnění úkolů. Byli jsme rozděleni do 4 skupin a díky této hře jsme prošli značnou část centra a objevili místa, na která bychom se sami

asi nevypravili. Závěrečný bod naší trasy byl na vyhlídce před hlavní budovou Lomonosovovi Univerzity. Bohužel vzdálenosti v Moskvě jsou veliké a času nebylo mnoho, a proto ve stanovený nejzazší čas se ne smluvené místo nedostavila žádná skupina, až o 15 minut později první, dále pak o pul hodiny další. Zbylé dvě skupiny se k nám připojily až o hodinu později u vchodu do budovy University, kde jsme měli večeři v menze a následoval večerní program sestávájící z představení jednotlivých členů akce a následných kvízů. Nakonec jsme ještě vyjeli výtahem do nejvyšších pater, kde jsme se mohli pokochat výhledem na noční Moskvu. Tím skončil program prvního dne, a tak jsme se už jen přesunuli na hostel. V neděli jsme téměř celý den strávili poslechem přednášek o struktuře EGEA, co všechno nám EGEA může nabídnout, jak organizovat vlastní akce, jak získat peníze na pořádání akcí, a jak být správným vůdcem ve své entitě a nalákat co nejvíce nováčků. Na konci jsme si ve skupinách vyzkoušeli, jak nějakou akci uspořádat.
V neděli bylo také výročí založení EGEA (EGEA Day), a tak se večer šlo do hospody, kde už čekali i další egeáci, kteří přijeli do města dříve před kongresem, ale neúčastnili se CP Trainingu. V hospodě se nám příliš nelíbilo, tak jsme ji záhy opustili a šli se vyspat, jelikož jsme si zadali vlastní úkol, a to být na východ slunce na Rudém náměstí. V 9 lidech (všichni češi + RCP z Ukrajiny) jsme se vydali v 5 hodin ráno na cestu. K našemu zklamání bylo Rudé náměstí oplocené, tak jsme si udělali pár fotek přes plot a na východ slunce jsme šli na „flying bridge“, kde minulý dennebylo k hnutí, ale dnes jsme tam byli sami, až na dva pány policisty, se kterými si Petr (EGEA Brno) udělal fotku.
Cestou zpět na hostel, jsme šli znovu kolem Rudého náměstí, ale tentokrát už na něm bylo pár lidí, a tak jsme se na něj dostali už i my a pořídili pár fotek s českou vlajkou a EGEA vlajkami. To se ale moc nelíbilo policistovi opodál, ani policistovi v utajení kousek od nás, kteří nám sdělili, že toho máme nechat a odejít. Na hostel jsme se vrátili akorát na snídani, po snídani jsme vyrazili do parku, kde jsme se dozvěděli jak udržovat dobré vztahy v entitě a udržovat entitu v dobré kondici, přičemž jsme byli vyrušeni, nějakým pánem (asi ostraha), že nesmíme být tam, kde jsme, že jsme moc blízko vstupu do parku či co, tak jsme se museli stěhovat. Následovalo vystěhování z hotelu a přesun na zahajovací ceremoniál následujícího ERC v budově geografické fakulty Lomonosovovi univerzity. Tato akce dobře skloubila prohlídku města se vzdělávacím programem a zároveň jsme se v úzkém kolektivu seznámili s lidmi z celé Evropy a připravili se na nadcházející kongres.

Miroslav Hakl


Comments