EGEA výlet do Českého krasu, 3.-5.10.2014

přidáno: 29. 11. 2014 16:20, autor: Martina Formánková   [ aktualizováno 14. 12. 2014 1:47 ]
    Chcete začít semestr jinak? Pojeďte s EGEA Praha do Českého krasu. Pod tímto heslem se uskutečnila první společná EGEA Praha akce nedávno započatého akademického roku 2014/15. Účast členů byla tentokrát hojná. Pohorky a batohy nakonec nasadilo více než půltuctu čerstvě nabraných nováčků z prvních ročníků bakalářského studia, převážně díky skvělé propagaci Martiny Formánkové celého EGEA programu na úvodním seznamovacím kurzu v Albeři. Čerstvé krvi se EGEA Praha rozhodně těší a v nových tvářích spatřuje do budoucna dozajista velký potenciál. Výlet byl zaměřen částečně i jako prezentace a seznámení s klubem a jeho činnostmi v rámci celého EGEA programu. Plán víkendu zněl ale také vskutku zajímavě a uspokojil snad všechny nadšené turistické duše. 
Započali jsme objevovat krásu Českého krasu sobotním výletem po známém a vyhledávaném Karlštejnsku, lomech Velké a Malé Ameriky a okolí. Nechali jsme se vést přehledným turistickým značením KČT a v odpoledních hodinách navštívili Svatojánskou skalní stěnu, kde nám počasí velice přálo, a tak jsme se mohli kochat překrásným výhledem a následně i prohlídkou samotného velkolepého kostela sv. Jana Křtitele.  
Druhý den naše skupina zavítala do národní přírodní rezervace Koda, kde jsme obdivovali tamní jeskyni (viz společné foto) a pokračovali až do malebné obce Tetín, kde nám pan Ladislav Pecka, rodilý Tetíňák a zřejmě největší znalec Tetína v okolí, velice poutavým a vyčerpávajícím způsobem vyprávěl o místních malebnostech, historických odkazech a památkách, přírodních geomorfologických úkazech a místních kostelech. Naše kroky nakonec spočinuly v útulné hospůdce a pivovaru U Medvěda v Berouně, odkud nás v pozdějších večerních dovezl zpět do Prahy Elefant Českých drah.
Sepsal Jakub Petříček
Fotogalerie od J. RůžičkyComments