ERC 2018 (16.–20.4.)

přidáno: 5. 7. 2018 6:30, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 5. 7. 2018 6:33 ]

Organizace letošního kongresu, který se konal ve dnech 16.–20. 4., se ujala EGEA Moskva a jeho tématem byla Udržitelnost jako životní styl.  Všichni účastníci se poprvé setkali v pondělí brzy odpoledne v hlavní budově Lomonosovy univerzity, kam bylo třeba se dopravit spletitým moskevským metrem. Po registraci následovala dobrovolná prohlídka budovy, kde největším zážitkem byl pohled na Moskvu ze studovny ve 22. patře. Poté nás čekalo slavnostní zahájení a přejezd do místa konání kongresu. Cesta do Chimky, které se nachází těsně za hranicemi Moskvy, se protáhla, protože, ačkoliv zdejší dálnice mají až 8 pruhů, jsou neustále plné, a tak jsme většinu cesty jeli krokem. Po ubytování následovala Newbie area a večer jsme si užili Freaky night.


V dalších dvou dnech nás dopoledne čekaly workshopy, přednášky, Regional fair, EGEA fair a různé zábavné aktivity. Večery zaplnily tradiční akce, jako je Cultural fair a večer pořadatelské země, v našem případě tedy Russian night. Čtvrtý den se nesl ve znamení exkurzí, každý si mohl vybrat z nabídky: město Kolomna, klášter Trojicko-sergijevská lávra, Moskevský Kreml, elektrárna nebo národní park Losí ostrov. Tento park se nachází na okraji Moskvy a v době naší návštěvy byl úplně prázdný, společnost nám dělali jen 2 zaměstnanci parku a los Dina, kterého jsme mohli krmit. Po návratu z výletů následovala prezentace workshopů, na které každá skupina představila, čemu se věnovala a jaký projekt vytvořila. K večeru přišel čas na závěrečný ceremoniál, kde nám Rusové předvedli lidové tance a písně. Zbytek večera pak patřil tradičnímu klání BDC.

V pátek dopoledne nezbývalo než sbalit batoh, se všemi se rozloučit a vyrazit na letiště. Celou cestu jsme strávili v taxících v kolonách, bez kterých by to snad ani v Moskvě nešlo. Nakonec jsme všechno bez problémů zvládli a přistáli v Bratislavě, kde jsme přespali a stihli si prohlédnout její centrum. Odpoledne jsme nasedli do vlaku a příjezdem na Hlavní nádraží šťastně skončila naše výprava.

Klára Švejdová

Comments