Exchange: Oulu v Praze!

přidáno: 17. 2. 2019 12:33, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 17. 2. 2019 12:51 ]

Ve dnech 3.-7.12. přivítala EGEA Praha 6 studentek z nejsevernější entity, EGEA Oulu. První den patřil tradičně prohlídce centra Prahy. Praha je mezi zahraničními studenty oblíbená destinace, tak jsme jí hned první den prochodili křížem krážem za světla i za večerního osvětlení. Trochu netradičně jsme kromě komentované prohlídky centra, Letné, náplavky a našeho oblíbeného Vyšehradu zařadili také prohlídku botanické zahrady hlavního města Prahy.

Druhý den jsme dopoledne navštívili Chlupáčovo muzeum historie Země, které se nachází přímo na naší fakultě. Protože se výměna konala v čase předvánočním, ladili jsme program tematicky. Odpoledne jsme tedy pekli a zdobili cukroví, poslouchali koledy, a také jsme jim představili českého Mikuláše. Ten den jsme totiž Mikulášů potkali spoustu.

Ve čtvrtek jsme jeli na celodenní výlet do Kutné Hory, kde jsme šli do Kostnice, a do Chrámu svaté Barbory. Výlet měl velký úspěch. Pátek jsme nechali vánočním trhům na Václavském a Staroměstském náměstí a nákupu suvenýrů.

Adéla Šedová, III. ročník BGEKA


(Další fotografie naleznete zde.)

Comments