Exchange Praha-Mainz (II. část v Praze)

přidáno: 25. 11. 2015 8:47, autor: Jakub Růžička

V pátek 20. listopadu jsme měli Němce vyzvednout v 14:40 na autobusovém nádraží na Florenci, ale nakonec se čekání protáhlo a vyzvedávali jsme je až kolem páté hodiny, takže jsme si „užili“ čekání na ně podobně jako oni na nás. Pak jsme přejeli na Albertov, kde jsme se usídlili v Chladiči a společně večeřeli. Po zahrání několika seznamovacích her jsme se nakonec rozhodli, že se půjdeme projít, i když počasí k tomu moc nevybízelo – poprchávalo. Vyškrábali jsme se na Vyšehrad, kde jsme jim za sílícího deště ukázali výhled na večerní Prahu. Obešli jsme hradby a pak jsme ukončili prohlídku okolí, protože v dešti se nikomu moc dlouho chodit nechtělo. Skončili jsme až do večera v Chladiči.

V sobotu jsme měli sraz v 9:30 na hlavním nádraží, kde se nás sešlo dokonce o jednoho víc, jela s námi jedna Erasmačka z Finska. Vydali jsme se vlakem na Karlštejn, kde jsme se přidali do davu lidí směřujícímu k hradu, ve vsi jsme se zastavovali na nákup trdelníků (obzvlášť oblíbené u Němců) a dalšíchdobrot. Pak jsme se vydali směr Malá Amerika, u které jsme pozorovali účastníky závodu v orientační jízdě na kole. Pak jsme u Velké Ameriky měli svačinu a tam na nás začaly padat první vločky, takže jsme přidali do kroku, abychom byli dříve v hospodě, což se nám na Karlštejně po prohlídce prvního nádvoří hradu splnilo. V hospodě jsme si dali typická česká jídla a potom jsme vyrazili pomalým krokem k vlaku. Večer jsme měli sraz v Chodovaru, kde jsme Němcům ukázali typickou českou hospodu, která se jim moc líbila, hlavně díky levnému pivu.

V neděli jsme se sešli v 10 hodin na Muzeu, odkud jsme zahájili procházku Prahou. Pod vedením Martina jsme si prošli Václavské náměstí, Příkopy a Celetnou ulici a okolí a pak jsme skončili na jídlo v Havelské koruně. Tam někteří více a někteří méně experimentovali s jídlem. Pak jsme se vydali na nábřeží na krásný výhled na Hrad a po přesunu tramvají na další hezký z Letenských sadů. Potom jsme se pomalu přesunuli na pražský hrad, a protože už byla zima a byli jsme unavení, tak jsme skončili v pivovaru. Večer jsme strávili ochutnávkou různých obvyklých a méně obvyklých druhů piv v restauraci Kulový blesk, a po zavíračce jsme se přesunuli do hospody na Žižkově.

V pondělí už měli Němci program podle sebe a ten sestával spíše z nakupování suvenýrů a pak pomalého přesunu na Florenc, kde už je čekal autobus. Naštěstí vše proběhlo podle plánu a nevyskytly se žádné velké problémy, naopak jsme si výměnu moc užili a doufám, že Němci také.

Sepsala Markéta Růžičková (II. ročník DEM)

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnou zde: https://goo.gl/photos/bds5zoBwfUrFUGnh7
Comments