Exkurze amsterdamských geografů do Prahy, 24. 4. 2014

přidáno: 29. 11. 2014 15:45, autor: Martina Formánková   [ Aktualizováno 30. 11. 2014 2:24 uživatelem Karolína Fenclová ]

V pondělí 24. března jsme se sešli se skupinou geografů z univerzity v Amsterdamu a vydali se s nimi na den plný zajímavého programu, který pro nás zajistili kantoři z naší fakulty.

Ráno jsme zahájili s doktorem Radimem Perlínem nad novým pražským strategickým plánem. Přednáška byla velmi zajímavá a proložená diskuzí nad různými aspekty potenciálu města. Poté jsme se pod vedením Kuby Širokého prošli po areálu školy a jejím okolí. Jednou ze zastávek na trase byla také geografická knihovna s výkladem od milé paní knihovnice i s ukázkami různých publikací. Během cesty nahoru na Urrlab jsme se také zastavili v oblíbené Ztracence a na bastionu, kde nás Kuba obohatil o postřehy z okolního urbanistického vývoje. Na Urrlabu se nás laskavě ujal doktorand Peter Svoboda a představil nám činnost jejich ústavu a projekty, kterými se nyní zabývají. Po výborném obědě jsme se pak přesunuli na Karlín, kde na nás již čekal doktor Roman Matoušek a provedl nás po čtvrti, kde je v Praze pravděpodobně nejvíce patrný proces gentrifikace. Moc oceňuji možnost projít si čtvrť přímo v terénu a vidět tento často diskutovaný proces na vlastní oči.

Všem, kteří si pro nás připravili část programu, patří veliký dík za jejich čas i energii, všechny části byli dle mého zajímavé a přínosné! Díky moc i všem, kteří přišli na kratší či delší část programu a snad brzy na viděnou na další akci!

Večer jsme pak ještě zašli utužovat mezinárodní vztahy do EGEA oblíbené hospůdky Zlý Časy a poté jsme popřáli Holanďanům šťastnou cestu do další zastávky jejich exkurze.

Sepsala Martina Formánková

Fotogalerie


Comments