Lublaňské organizování a plánování, 26. 7. 2019 – 28. 7. 2019

přidáno: 2. 11. 2019 11:24, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 2. 11. 2019 11:30 ]

Když mi na začátku léta Kuba jakožto Communication and Media Committee Representative navrhl, abych se účastnila červencového Summer Organisation and Strategy Meeting v Lublani, nedokázala jsem si jako pouhá „kontaktní osoba EGEA Praha“ vůbec představit, co se na takovém sjezdu Evropské geografické asociace vůbec dělá. Přecejenom už to zní jako „trochu“ vyšší úroveň meetingu, a navíc to vypadá, že jde o dost seriózní věc – což je pochopitelné, neb i tu studentskou organizaci, která má okolo 5 000 členů, musí někdo vést. Volná místa byla, a vzhledem k tomu, že se žádná zodpovědná osoba z naší komise/výboru/"prostě skupiny studentů co se zajímá o grafiku, promo a media a ráda to dělá pro svou Asociaci" nemohla účastnit, měla jsem příležitost vyjet a zažít sjezd celoevropského vedení a představitelů všech committees.

Vše se konalo ve slovinské Lublani, hlavním městě, které bylo v roce 2016 vyhlášeno jako nejzelenější město Evropy. Takže lokalita skvělá. Program? Náročně vypadající... Na seznamu byly sezení věnované různým novým projektům, diskuze o restrukturalizaci EGEA nebo třeba shromáždění orgatýmů připravujících kongresy na 2019/20. Ve třech dnech, od pátku do neděle, jsme probírali budoucnost asociace a plány do příštího roku. V té Egee sice nějaký ten pátek jsem, ale tahle věc mě teleportovala velmi rychle zpátky na úroveň newbieho, protože když mezi lokální úrovní a úrovní evropskou se rozprostírá široké údolí znalostí, které je potřeba načerpat, abyste se mohli aktivně zapojovat do diskuzí. Všichni ostatní studenti, co přijeli (bylo nás okolo 40), byli členy Board of EGEA nebo jednotlivých committees, kdy se většinou jednalo o předsedy (representatives), a dále se akce účastnilo několik „hostů“, kteří získali guest places.

Celkově vzato to byl event opravdu výživný a dost náročný na pozornost, prezentovali se názory, debatovalo se, člověk z toho rozhodně neměl pocit že „teď si tady jen tak povídáme“, ale celé to mělo profesionální nádech a bylo fascinující pozorovat zapálenost ostatních studentů, kteří chtějí dostat EGEA na ještě vyšší úroveň a zabránit tomu, aby organizace usla na vavřínech.

Celou akci organizovala EGEA Ljulbjana a nutno říct, že víc než úspěšně – vše fungovalo tak jak mělo a díky snaze slovinského orgatýmu (+ skvěle vybranému hostelu), dobrému domácímu jídlu a kvalitní kávě se dal i tenhle náročný event bez problému zvládnout. Navíc všichni organizátoři byli skvělí a po dnech plných pracovního nasazení pro nás připravili odpočinkové večery, např. i s city tour po Lublani.

Po absolvování SOSM jsme si nemohli odpustit čas navíc strávený ve Slovinsku, a tak jsme se s Milanem, Polonou, Aniou, Goshou, Rhune a Maike vydali probádat krásy tamních jeskyní a kouzelného pobřeží. Díky slovinským kamarádům jsme měli all-inclusive a lokální průvodce, a o nové zážitky nebyla nouze. Skočjanské jeskyně nám vyrazili dech a koupání se v moři v Piranu už byla jen třešnička na dortu.

fotky + text: Daniela Kebertová, III. UBBZ

Podívejte se na fotky zde: https://photos.app.goo.gl/2k4W4Fvy7exjWci38.


Comments