NBRC 2018 (23.4. - 26.4.)

přidáno: 25. 6. 2018 8:50, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 25. 6. 2018 8:52 ]
    V letošním roce se hned dva z regionálních kongresů konaly v Rusku. Nejdříve proběhlo ERC v Moskvě, a o týden později organizovala EGEA Petrohrad NBRC. V pondělí 23. dubna jsme se všichni sešli na půdě petrohradské univerzity na zahajovací ceremoniál. Vyslechli jsme si Víťovu úvodní řeč, prohodili pár vět s ostatními, seskládali se do autobusu a vydali se přes město Pskov k Čudskému jezeru. Bydleli jsme v chatkách na břehu jezera, a táborová atmosféra byla hned první večer podpořená úvodními venkovními hrami a táborákem. 
    Druhý den začaly workshopy, všechny se točili kolem hlavního tématu „Mistakes of the past -> experience for the future“. V programu tradičně následovala Regional fair a Cultural fair, na kterou si každý přinesl ochutnávku jídla a pití ze své země.     
    Ve čtvrtek jsme dokončili svou práci na workshopech, a odpoledne jí odprezentovali ostatním skupinám. Poslední noc patřila, jak už je zvykem, soutěži BDC. Kongres jsme si užili od začátku do konce, atmosféra byla skvělá, poznali jsme spoustu nových lidí, a když jsme dorazili zpět do Petrohradu, strávila zde většina z nás ještě víkend pohromadě, než jsme se začali vracet domů.   Ve středu jsme měli všichni společnou exkurzi, při které za námi přijeli historičtí šermíři, protože se na pláži Čudského jezera odehrála bitva mezi Novogrodskou republikou a německými rytíři. Nejprve nám předvedli ukázku, potom nám nechali meče, kopí a luky, ať si hrajeme. Večer byla russian night, kde jsme si vyzkoušeli tradice jako ruskou svatbu, ruské jazykolamy, a pochopitelně ruskou ruletu. Comments