PANCAKE LANDING (28.6.–1.7.2018)

přidáno: 5. 7. 2018 6:47, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 7. 7. 2018 5:05 ]

Po strastiplném a životavysávajícím zkouškovém období jsme se s Dančou Kebertovou rozhodly, že skvělý způsob, jak se dostat z jeho spárů, je jet na EGEA akci a zahájit s ní léto, a tak jsme vyrazily na Pancake Landing do Moravského krasu. Vyjely jsme z Prahy kolem poledne a kolem 3 hodin jsme dorazily na místo, do kempu u Jedovnic, kde se celá akce konala. První večer jsme všichni zahájili palačinkami a strávili jsme ho seznamováním se s ostatními a hraním deskovek. V pátek ráno jsme po bohaté snídani vyrazili na první výlet. Jako první nás čekala ukázka měření průtoku vody v Punkvě, které zrovna prováděli zaměstnanci hydrometeorologického ústavu, kteří nám ho popsali a vysvětlili. Potom jsme šli na prohlídku Punkevních jeskyní, která začala vstupem do dveří, které naprosto vším připomínaly mrazákové, a byly jsme hodně rády, že jsme s sebou táhly bundy.  Naše průvodkyně v jeskyních bohužel nebyla příliš výřečná, a tak jsme se museli spokojit s výkladem typu „stalaktit, stalagmit, stalagnát, okey, let´s go!“. Na druhou stranu jsme aspoň příliš nevymrzli. Druhou částí prohlídky byla projížďka na lodičkách po Punkvě, která byla (myslím pro všechny) parádním zážitkem. Krásný den jsme zakončili tradičním Culture Fairem.

V sobotu jsme se svezli autobusem do Křtin, kde je krásný Santiniho kostel. Navštívili jsme i zdejší kostnici se záhadně pomalovanými lebkami a pak už jsme se pěšky vydali do Rudic. Po cestě jsme se stavili v lomu Seč, a nakonec došli k mlýnu, kde jsme dostali zábavný zdrobnělinkový výklad nejen o jeho fungování ale i o minulosti a okolí obce. Cestou zpět od tábora jsme se zastavili u skály Kolíbky, kde někteří z nás museli čelit ataku koz, které vylítly z chodbiček ve skále, do kterých jsme chtěli vlézt. Potom jsme pokračovali na Rudické propadání, kde Jedovnický potok mizí do podzemí. Večer (a ráno) jsme strávili u táboráku opékáním buřtů a zpíváním.

V neděli nám ráno jsme se přesunuli do Brna, kde nás kluci provedli a ukázali to nejzajímavější, kromě centra třeba lom Hády, ze kterého je krásný výhled na celé město. Večer nám nezbylo než se se všemi rozloučit a vydat se na cestu zpátky.

       Klára Švejdová(odkaz na fotogalerii: Pancake Landing Jedovnice)

Comments