PEPTB Vyskěř, 8.-10.11.2013

přidáno: 29. 11. 2014 13:51, autor: Martina Formánková

O víkendu 8. – 10. 11. 2013 se konala již tradiční akce PEPTB (Podzimní EGEA Praha TeamBuilding) pořádaná pražskou pobočkou EGEA. Destinace byla neméně tradiční, bydleli jsme v samém srdci Českého ráje, ve vísce Vyskeř, kde nám poskytl ubytování jeden ze členů. Ačkoliv byl na pátek stanoven hromadný odjezd vlakem, část účastníků se dopravila během večera po vlastní ose, ať už z časových nebo jiných důvodů. Celkem nás tedy bylo 19. V pátek večer jsme kromě smažení a nakládání masa na další večer hráli seznamovací i jiné hry, protože ne všichni se navzájem znali.

V sobotu nebylo příliš příjemné počasí, ale i tak jsme vyrazili nejprve na vrch Vyskeř, kde jsme se pokochali výhledem na podzimní krajinu a řekli si něco o geologické minulosti kraje. Dále jsme pokračovali do skalních měst Hruboskalska, které patří k nejkrásnějším oblastem naší nejstarší CHKO – Českého ráje. Přes pískovcové skalní věže jsme hleděli na Kozákov, jakožto nejvyšší horu Českého ráje, ale i na hřebeny Jizerských hor. Cílem byl hrad Valdštejn. Cestou zpět přes Hrubou Skálu jsme navštívili arboretum, kde jsme si odzkoušeli znalost našich, ale i nepůvodních dřevin. Večer se nesl v duchu společenských her a volné zábavy, což nám pomohlo lépe se poznat a utužit kolektiv.

V neděli, protože ráno mrholilo, jsme nejprve poklidili dům, a následně jsme si udělali procházku do Podtroseckých údolí, k Pekařově bráně, kde jsme mimo jiné zkoumali skalní tvary a pukliny. Navečer vyrazil zbytek skupiny na vlak do Turnova, kde jsme ještě cestou nahlédli do pseudozávrtů poblíž Valdštejna.

I přes drobnou nepřízeň počasí se akce vydařila a dozajista splnila svůj účel.

Sepsal David Outrata

Fotogalerie


Comments