Exchange s Brněnskou entitou, Praha 31.10.-3.11.2013

přidáno: 29. 11. 2014 8:15, autor: Martina Formánková   [ aktualizováno 29. 11. 2014 8:21 ]

Čtvrteční podvečer posledního říjnového dne jsme dorazili do našeho hlavního města jako čtyři zástupci EGEA Brno, abychom zde se zúčastnili re-exchange a utužili vztahy mezi Prahou a Brnem. EGEA Praha nám již byla známá, takže jsme se celou cestu těšili a Praha nás nezklamala! Hned na nádraží nás čekalo víc než přívětivé přivítání našich kolegů, nechyběl velký transparent a ani rumíček na uvítanou. Z nádraží jsme se odebrali, každý se svým hostitelem, do našich víkendových domovů. Posilnili jsme se a připravili na večerní slavení Hydrosilvestra, které následně proběhlo - jak jinak než - v geografickém stylu (detaily ponechám vaší fantazii).

Další den ráno nás čekala prohlídka pravého břehu Vltavy, konkrétně tedy prohlídka Vyšehradu, kde nás doprovázel věcný a s nadšením podaný výklad našich průvodců. Ani jsme se nenadáli a ocitli se na Albertově, kde jsme si mohli prohlédnout, jak vypadá naše „konkurenční“ univerzita, o které nás čekala prezentace doplněná občerstvením. V temných prostorách Přírodovědecké fakulty jsme nemohli vynechat Chlupáčovo muzeum historie Země, kde se nachází mnoho autentických fosilních nálezů i umělých reprodukcí různých živočichů, které dnes již nemůžeme spatřit. Po takové dávce nových informací nám patřičně vyhládlo a přišel tedy čas otestovat tamní menzu. Prošla! Zbytek dne jsme prohlíželi krásy a dominanty města, například i z Petřínské rozhledny. Dva z pražských hostitelů nám připravili výbornou společnou večeři a poté jsme den zakončili večerní prohlídkou Prahy, která se nás za tmy okouzlila skoro víc než za denního světla. Na závěr jsme celodenní postřehy a dojmy zhodnotili v hospůdce U Sadu.

Říká se, že třetí den je krizový, opak byl pravdou. V sobotu nás totiž čekal výlet mimo Prahu – do Českého krasu. Počasí nám zprvu nepřálo, ale nakonec se umoudřilo v náš prospěch. Byl to nabitý den, plný nových geografických poznatků, protože opět nechyběl odborný výklad. Troufám si ale tvrdit, že nejsem sám, komu nejvíce utkvěl v paměti svérázný průvodce v Solvayových vápencových lomech. Ač tímto nechci dělat reklamu, tak všem doporučuji jejich návštěvu. Stálo to za to, jak z faktické, tak z dojmové stránky. Po celém dni na nohou přišel vhod menší odpočinek u našich hostitelů a poté zpátky do víru velkoměsta! Tentokrát na nás čekala obsluha Bendy’s baru, kde mají ÚDAJNĚ nejvyšší bar ve střední Evropě. To byl již poslední večer, tak se posezení lehce protáhlo, i když únava z celého dne byla na všech znatelná už před prvním pivem.

V neděli nám Praha ukázala svou deštivou tvář již naplno, ale nám to náladu nezkazilo a v klidu jsme zkoumali všech sedm říčních teras Vltavy. Svou návštěvou jsme poctili i Národní technické muzeum, kde si snad každý přišel na své. Před samotnou cestou do Brna jsme se všichni společně naobědvali v Havelské Koruně a s plnými žaludky jsme tedy vyrazili na nádraží, kde přišla nejsmutnější část celé exchange – loučení. Bylo to ovšem loučení s příslibem dalších společných akcí a to je důležité! Na závěr tedy jménem celé EGEA Brno ještě jednou děkuji našim pražským kolegům za tuto akci, jste super!                                                                                                                           

Sepsal P. Boucník, EGEA Brno


Comments