Praha-Mainz Exchange (část I. – Mainz)

přidáno: 1. 6. 2015 4:46, autor: Jakub Růžička   [ aktualizováno 1. 6. 2015 4:47 ]

    Do německé Mohuče jsme vyrazili ve čtvrtek 30. dubna 2015. Vyjelo nás pět, takže jsme se vešli do osobního auta, cesta tak byla vcelku rychlá a relativně pohodlná, když pominu fakt, že jsme se v pěti přes šest hodin mačkali v malém osobním autě. Do Mohuče jsme dorazili ve večerních hodinách kolem desáté, na určeném místě nás němečtí geografové z Johannes Gutenberg-Universität Mainz již očekávali; s nimi jsme se vydali do jejich univerzitního kampusu, kde jsme se ten večer seznamovali, pojídali německé speciality a popíjeli pivo, hráli seznamovací hry a povídali.

    V pátek pro nás kolegové připravili turistický program spojený s výletem do Frankfurtu nad Mohanem. Turistický proto, že jsme do Fraknfurtu šli přes pět kilometrů skrz městský lesopark, z Goetheho věže jsme si pak vychutnali panoramatický pohled na město a poté jsme si prohlédli centrum Frankfurtu, v současnosti centra německého průmyslu, bankovnictví a služeb. Den jsme po návratu do Mohuče zakončili ve studenty oblíbené hospodě, na večeři jsme si dali německý Flammkuchen (toto jídlo by se nejlépe přirovnalo k pizze, ale má tenčí křupavější těsto a zdobí se nejrůznějšími kombinacemi, tou tradiční je kysané zelí, slanina a cibule).

    Sobotu jsme strávili prohlídkou Mohuče, tu jsme započali u pozůstatků starého římského amfiteátru, poté jsme pokračovali k pevnosti s citadelou a dále si prohlédli širší centrum města, nové město a nakonec i historické centrum s dómem. Dokonce jsme ochutnali nejlepší zmrzlinu ve městě, byla vážně výborná… :) Večer jsme strávili prohlídkou vinařských slavností, které právě probíhaly na nábřeží Rýna a grilováním na nábřeží.

    V neděli jsme se všichni sešli, posnídali spolu a poté se začali loučit, protože kolem poledne jsme my, Češi, vyráželi na zpáteční cestu. Druhá část proběhne na podzim a všichni se už jistě těšíme na další skvělý víkend.

Jakub Růžička

Fotogalerie je dostupná zde: https://plus.google.com/114607552178507869411/posts/agEo8dV6vxG
Comments