Pre-exchangový víkend s EGEA Halle

přidáno: 24. 8. 2020 8:15, autor: EGEA Praha

Po dlouhém a náročném období, které bylo způsobeno pandemií koronaviru, se egeáci z Prahy a německého Halle vypravili na společný výlet do Českosaského Švýcarska. 

    Program začal v sobotu 15. srpna, kdy jsme vyšli směrem Saské Švýcarsko do lázní Rathen, kde se nachází skalní město se zříceninou hradu Bastei. Cesta byla vcelku náročná, protože jsme zdolávali velké převýšení, ale za ty nádherné výhledy to stálo. Dále naše výprava pokračovala zpět do Česka, kde jsme si prošli naučnou stezku k Pravčické bráně. Celý den rychle utekl a po návratu k autům jsme se vydali do pronajaté chaty v Brtníkách. Zde následovala zábava v podobě společenských her či hraní na kytaru. 


    Druhý den jsme navázali na objevování krás přírody, tentokrát v okolí Brtníků. Během této cesty jsme navštívili Velký Pruský tábor a Brtnický hrádek. Bylo tu velmi dobře vidět, jak naši předkové dokázali využít místní podmínky a vytesat si příbytek ve skále. Večer jsme grilovali a dobře se při poslechu hudby bavili.

    Celý výlet se povedl, procvičili jsme si naši angličtinu a posílili vztahy mezi entitami. Již teď se připravuje výměnný pobyt mezi EGEA Halle a EGEA Praha, na který se velmi těšíme a doufáme, že spolupráce bude i nadále pokračovat.


—Ondřej Juha, I. BGEKA

Fotky z výletu najdete zde: https://photos.app.goo.gl/LU44abLEC4JuHriS8
Comments