PreERC Weekend v Praze a okolí, 28. – 31. 3.

přidáno: 29. 11. 2014 15:51, autor: Martina Formánková

O víkendu před nadcházejícím kongresem jsme přivítali 15 zahraničních účastníků u nás v Praze a připravili pro ně program ve městě a jeho okolí.

Všichni jsme se postupně sešli v pátek večer na bloku 12 strahovských kolejí, kde se hosté ubytovali, něco málo pojedli a po velmi stručném brífinku a seznámení jsme se vydali na večerní procházku ztemnělými Petřínskými sady s krátkými zastávkami u Strahovského kláštera a na Loretánském náměstí až na Hradčanské náměstí, kde se všichni rozplývali nad pohledem na noční nasvícenou Prahu.

Sobotní dopoledne bylo ve znamení City Game, při ní zahraniční účastníci navštívili Klementinum, židovské město, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí a další zajímavá místa. Po typickém českém obědě jsme si prohlédli univerzitní botanickou zahradu, Albertovské stráně a celý areál Albertova a na večeři jsme zapadli ke Trajcům. Tím však nebyl seznamování se s českou hospodskou kulturou konec, neboť jsme se po večeři přesunuli do hospůdky Zlý časy.

Neděle byla ve znamení výletu do vzdálenějšího okolí Prahy. Za vcelku přijatelného počasí jsme totiž podle plánu vyrazili na hrad Křivoklát. Prohlídka byla zajímavá a i našim hostům se, i přes vcelku bídnou angličtinu místního průvodce, velmi líbila. Poté jsme se vrátili vlakem do Berouna, kde jsme si prohlédli náměstí, městské opevnění a medvědy na Městské hoře a nakonec jsme navštívili místní rodinný pivovar Berounský medvěd. Po návratu do Prahy jsme zapadli do další hospody, tentokrát do tradičního „geografického zařízení,“ do hospody U Voraře a později na noční procházku po téměř liduprázdném Karlově mostě.

Za všechny si troufám říci, že se akce velice vydařila, jak vyplynulo z hodnocení zahraničních účastníků a my Češi přece nebudeme kritizovat svou práci, když jsme si to tak hezky naplánovali. :) Závěrem se ještě sluší poděkovat Geografické sekci Univerzity Karlovy v Praze za finanční podporu.

Sepsal Jakub Růžička

Fotogalerie
Comments