Report z CZ-SK víkendu (25.–28.10.2018)

přidáno: 6. 11. 2018 9:11, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 6. 11. 2018 9:42 ]

Už se téměř stalo tradicí, že se na podzim sejdou české a slovenské entity.  Organizace čtvrtého Československého team-buildingového víkendu se tentokrát ujala EGEA Olomouc a za místo konání vybrali Olomoučtí malebnou obec Horní Lipová na rozhraní Jeseníků a Rychlebských hor. Počasí sice nebylo o čtvrtém říjnovém víkendu úplně ideální a dokonce jsme kvůli vytrvalému dešti museli zrušit celodenní horskou túru, ale s tím se holt v podzimním termínu nedá nic dělat.

Ve čtvrtek večer jsme se všichni postupně sešli na chatě a po přivítání a organizačním proslovu jsme vyslechli vcelku zajímavou přednášku od Mgr. Jindřicha Chlapka na téma kůrovcové kalamity v CHKO Jeseníky. Téma je to velmi aktuální a i trochu kontroverzní, neboť se zde potkávají zájmy hospodářské s těmi ochrannými (přece jen se jedná o území CHKO, které slouží primárně k ochraně přirozené přírody a krajiny a kůrovec jakkoliv přemnožený je jen přirozenou disturbancí). Po přednášce následovaly přípravy na Culture Fair a poté jsme se do připravených tradičních pochutin a nápojů mohli pustit. Na stolech nechyběly díky jisté mezinárodnosti účastníků třeba polské karamelky „krówky“, tirolský špek, vídeňské sušenky Manner nebo německý apfelwein.

Druhý den byla na programu exkurze do pivovaru Holba v Hanušovicích a odpoledne výlet do Jeseníku (města). O dopravu se postaralo veřejné vlakové spojení, a tak není divu, že jsme se krásnou podzimní krajinou mohli kochat na 25km malebné horské trati celé tři čtvrtě hodiny. Pivovarem nás ve dvou skupinách provedli bývalí zaměstnanci pivovaru a tak jsme kromě popisu výroby a souvislostí slyšeli i veselé historky a životní příběhy. Po obědě v pivovarské restauraci jsme si prošli Hanušovice a vydali se směrem zpět a ještě dál do Jeseníku. V Jeseníku jsme zamířili na náměstí, do informačního centra a pak i do místní bývalé tvrze, ale tamější výstavu jsme již bohužel nestihli. Po návratu na chatu a večeři jsme volné chvíle do začátku večerního programu trávili ping-pongem, kulečníkem a stolními hrami. Večer jsme strávili hraním pub quizu, který po náročném souboji vyhrál tým vzdávající hold Zdeně Novotné s názvem Bába pod kořenem.

Na sobotním programu se déšť podepsal nejvíce, a tak jsme se místo plánovaného celodenního výstupu na Šerák (výšková kóta, nikoliv ležák z hanušovického pivovaru) vydali do Lesního baru, kouzelného samoobslužného bufetu v místních lesích. Několikakilometrový výšlap po místy příkré lesní cestě sice nebyl procházkou růžovým sadem, ale místní kremrole, vuřty z ohně, chlazené nápoje nebo tatranky všem zase dodaly spotřebovanou energii. Odpoledne jsme pak trávili procházkami po okolí (pokud zrovna nepršelo), hraním stolních her, ping-pongem a kulečníkem. Večer pak následovalo tradiční sportovně-společenské klání v podobě BDC. Oficiální soutěžní část sice trochu utrpěla nedostatkem soutěžících (vytvořeny byly pouze tři čtyřčlenné týmy), o to vyhecovanější byly následné mimo-soutěžní souboje, kdy se mimo jiné podařilo entitnímu týmu EGEA Praha ukořistit velmi cenný skalp kolegů z EGEA Brno!!! :)

Nedělnímu programu dominovalo odpočívání po náročném večerním sportovně-společenském výkonu, smutné loučení a odjezdy. Díky EGEA Olomouc a všem jejím členům za skvělou organizaci a těšíme se za rok kdesi mezi Prahou a Vídní :)

-Jakub Růžička, NKARTG II. ročník

(odkaz na fotogalerii zde)

fotky v článku: Daniela Kebertová

Comments