Which way to AC? (8.-11.9.2017)

přidáno: 3. 5. 2018 12:49, autor: Dávid Klesík   [ aktualizováno 3. 5. 2018 13:36 ]

Všichni členové EGEA Praha, kteří se přihlásili na letošní AC v Polsku, netrpělivě čekali na jeho zahájení v polovině září. Dva z nás se těšili tak moc, že si chtěli ukrátit čekání na akci, která se jako tradičně koná před každým kongresem. Vydali se do Slavkova na událost, která nesla název „Which way to AC?“.

Po příjezdu na místo konání čekala na stole tradiční polská večeře a seznamovací hry. Účastníci, kterých bylo okolo 20, byli rozděleni do týmů a seznámeni s celovíkendovou hrou, která se týkala názvu celé akce. Hra měla několik částí, z nichž se hráči postupně dozvěděli, jakou cestou se nakonec dostanou do města Szczyrk, tedy na místo konání kongresu.

Druhý den se konala vědecká exkurze do Błędowské pouště, kde byli všichni seznámeni s historií tohoto místa, a také dostali příležitost rozluštit část hry. Během hraní bylo úkolem celou situaci dokumentovat natáčením videa, díky kterému se pak rozhodlo o vítězi. Po návratu z exkurze následovala lekce, a večer táborák, při kterém měli účastníci akce možnost se více poznat.

Třetí den byl naplánován výlet na kajacích. Nikdo neočekával, že řeka bude tak náročná, ale nakonec do cíle dojel každý člen výpravy. S postupem času na to jistě všichni vzpomínají v dobrém, i když během akce byli zaskočeni i ti zkušenější. Součástí dne bylo také nalezení dalších indicií ke hře. Protože by týmy už měly mít vše nalezené, nastalo večer vyhlašování vítězů soutěže, a promítání videí, které byla natočena v poušti. Vítězové i poražení nakonec dostali sladkou odměnu. Součástí večera byl opět táborák, při kterém se mohli účastníci poznat ještě lépe.

Poslední den po snídani byl čas na krátké loučení, protože se většina účastníků stejně sešla na AC, a odjezd do Szczyrku.

Tereza Černá
Comments