Hlavní stránka‎ > ‎

Aktuality

 • Newbie víkendy 2020 Začátkem semestru se po celé Evropě odehraje série víkendů pro EGEA nováčky. Jde o skvělou příležitost jak se seznámit se spoustou fascinujících lidí a dozvědět se o dalších akcích pořádaných ...
  Přidáno v 24. 8. 2020 7:01, autor: EGEA Praha
 • Výlet do Českosaského Švýcarska Mezi 15. a 17. srpnem jsme se vydali na pre-exchangový výlet do Českého Švýcarska s našimi parťáky z EGEA Halle. Fotky z akce si prohlédněte na našich Google Photos ...
  Přidáno v 21. 8. 2020 6:30, autor: EGEA Praha
 • První EGEA online exchange Ačkoliv nám koronténa překazila březnové plány na prodloužený víkend v Halle, nezaháleli jsme, a i tak našli způsob, jak se setkat (alespoň virtuálně 😉) s našimi kolegy studenty ze sousední země ...
  Přidáno v 7. 6. 2020 13:07, autor: EGEA Praha
 • EGEA Praha sázela les nové generace! Jak strávit předposlední říjnovou sobotu, která nabízela téměř letní počasí? EGEA Praha a její CP1 Daniela Kebertová měla jasný nápad: Pojďme sázet stromky! Protože je ekologický přístup k životu v ...
  Přidáno v 24. 11. 2019 4:48, autor: EGEA Praha
 • Reporty letního zkouškového Vzhledem k tomu, že kongresová sezóna 2019 je za námi, můžete si na webu přečíst naše zážitky z kongresů Východního regionu, Západního regionu a Severního regionu! Procestovat různé kouty Evropy ...
  Přidáno v 1. 6. 2019 7:46, autor: EGEA Praha
Zobrazení příspěvků 1 - 5 z 56 Zobrazit více »

Newbie víkendy 2020

přidáno: 24. 8. 2020 7:01, autor: EGEA Praha

Začátkem semestru se po celé Evropě odehraje série víkendů pro EGEA nováčky. Jde o skvělou příležitost jak se seznámit se spoustou fascinujících lidí a dozvědět se o dalších akcích pořádaných naší organizací. Newbie víkendy nabízejí komplexní pohled na dění v asociaci a díky nim zažijete ten správný vstup do vysokoškolského spolkového světa. Konkrétně můžeme letos navštívit pět měst:

Osnabrück (30. 10. – 1. 11.)
Budapest/Pecs (6.–8. 11.)
Mainz (20.–22. 11.)
Oulu (27.–29. 11.)
Milano (3.–6. 12.)

Na NW bude možnost se přihlašovat cca od začátku akademického roku, kdy také budou k dispozici veškeré informace o ceně, programu atd. v konkrétních městech na www.egea.eu. O nových informacích budeme informovat na našem facebooku, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Výlet do Českosaského Švýcarska

přidáno: 21. 8. 2020 6:30, autor: EGEA Praha

Mezi 15. a 17. srpnem jsme se vydali na pre-exchangový výlet do Českého Švýcarska s našimi parťáky z EGEA Halle. Fotky z akce si prohlédněte na našich Google Photos: https://photos.app.goo.gl/LU44abLEC4JuHriS8


První EGEA online exchange

přidáno: 7. 6. 2020 13:07, autor: EGEA Praha

Ačkoliv nám koronténa překazila březnové plány na prodloužený víkend v Halle, nezaháleli jsme, a i tak našli způsob, jak se setkat (alespoň virtuálně 😉) s našimi kolegy studenty ze sousední země. A tak se konala první online EGEA exchange.

Ve čtvrtek 28. 5. se na ZOOMu sešlo celkem 13 egeáků z Česka i Německa. Po vzájemném představování a několika „icebreakers“, neboli seznamovacích aktivitách, jsme se pustili do hraní her a ležérních konverzací.  Valná většina večera probíhala v angličtině, ale nebáli jsme se zabrousit ani do němčiny, a samozřejmě jsme neodolali ani možnosti naučit druhou stranu pár tradičních českých slovíček. Jsme moc rádi, že jsme si tak pěkně sedli a že celý večer probíhal v bezvadné atmosféře.

Neopomněli jsem ani plány do budoucna. Už teď je jasné, že před samotnou exchangí se uskuteční krátký pre-eventový hike do Českého Švýcarska. Pokud situace dovolí, oficiální exchange se pravděpodobně bude konat v září či na začátku příštího akademického roku.

 

EGEA Praha sázela les nové generace!

přidáno: 24. 11. 2019 4:48, autor: EGEA Praha

Jak strávit předposlední říjnovou sobotu, která nabízela téměř letní počasí? EGEA Praha a její CP1 Daniela Kebertová měla jasný nápad: Pojďme sázet stromky! Protože je ekologický přístup k životu v EGEA naprosto zásadním tématem, při vyhlášení akce Den za obnovu lesa, pořádanou Lesy České republiky, jsme nesměli chybět a přiložili jsme své ruce k dílu za zelenější Česko.

Osmičlenná sázecí četa se vydala vlakem z Prahy do Chocerad a příjemnou procházkou barevným lesem se přesunula ke střelnici Vráž. Na místě nás uvítali dva profesionální lesníci, kteří nás seznámili s bojovou výzbrojí dne – sázečem – a chvaty potřebnými pro rychlé a spolehlivé zasazení stromečků nové generace lesa. Naštěstí se nenaplnily dřívější zvěsti o poskytnutí pouhých dvou stromků na osobu, takže jsme se ve smíšených dvojicích vrhli na přidělenou linii C s kyblíky plnými sazeniček buků a jedlí, což ještě zlepšilo už tak skvělou kolektivní náladu. Přirozená struktura lesa nade vše, žádné smrkové monokultury. Omezený čas na sázení ještě víc podpořil teambuildingový nádech akce, a proto se nám společným závoděním o co největší množství zasazených stromků na dvojici povedlo zasadit přibližně 50 mladých dřevin. Na náš počet je to v republikovém průměru podle Lesů ČR výrazně nadprůměrné číslo! EGEA Green by byla hrdá.

Víkendový eko-výlet jsme zakončili cestou zpět a společnou večeří s hřejivým pocitem, že za desítky let naše EGEA stromky budou produkovat desetitisíce litrů kyslíku každý den, redukovat množství CO2, snižovat prašnost a vytvářet potřebný lesní ekosystém plný biodiverzity. Mimo to jsme se lépe poznali a do budoucna budeme podobné akce určitě dále podporovat.

Marek Kasner, I. UNBZ

Reporty letního zkouškového

přidáno: 1. 6. 2019 7:39, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 1. 6. 2019 7:46 ]

Vzhledem k tomu, že kongresová sezóna 2019 je za námi, můžete si na webu přečíst naše zážitky z kongresů Východního regionu, Západního regionu a Severního regionu! Procestovat různé kouty Evropy za jeden semestr je snadnější víc, než se zdá, zvlášť když víte jak na to. A i to se můžete v EGEA naučit!
Autorka fotky: Hanna-Ingrid Nurm (EGEA Tartu)

Bears Awakening vol. II

přidáno: 19. 5. 2019 1:18, autor: EGEA Praha

Do sekce s reporty přibylo povídání o tom, jak probíhala menší akce požádaná EGEA Bratislava, která proběhla na začátku května 2019.
Pro zobrazení reportu klikněte zde.

Česko hostí největší studentskou geografickou konferenci

přidáno: 19. 5. 2019 1:11, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 19. 5. 2019 1:13 ]

Česko bude v tomto roce hostit největší studentskou geografickou konferenci v Evropě. EGEA Annual Congress 2019 je výročním kongresem Evropské geografické asociace (EGEA), která sdružuje více než 3000 členů z téměř 90 evropských univerzit v třicítce evropských států. Do Loučné nad Desnou v Jeseníkách se 16.–22. září sjede 250 studentů geografie z celé Evropy. Akci společně pořádají čeští studenti geografie z místních spolků EGEA Brno při Masarykově univerzitě a EGEA Praha při Univerzitě Karlově.

Annual Congress je největší geografická konference v Evropě pořádaná studenty pro studenty. Cílem našeho Annual Congressu (AC), je seznámit účastníky s tématem migrace opírajícím se historické migrační zkušenosti českého pohraničí. Během 7 dnů je pro ně připraven bohatý odborný program – přednášky a semináře, tematické workshopy, exkurze. Mimo to se rovněž uskuteční valné shromáždění, které je hlavním legislativním orgánem naší asociace, a připraven je samozřejmě i bohatý doprovodný program zaměřený na poznávání Jeseníků a české kultury.

Bude kladen velký důraz na lokální témata, která jsou pro region důležitá. Výsledky naší práce budou aplikovatelné na správu a další rozvoj Jesenického regionu. Účastníky bude čekat bohatý odborný program propojený s tématem kongresu. Každý účastník si zvolí jeden hlavní tematický blok, v rámci kterého absolvuje přednášku, workshop a terénní exkurzi. Blok bude veden odborníkem z akademické obce, se kterým bude úzce kooperovat spoluvedoucí z EGEA. Na výběr bude jak z fyzické, tak sociální geografie i GIS.

Ubytování bude zajištěno v hotelu Dlouhé Stráně v Loučné nad Desnou. Kapacita lůžek (přes 500) i prostor pro odborný program (až deset společných místností) a valné shromáždění (velký sál pro 200 lidí) je vyhovující pro potřeby kongresu. Areál se nachází v centru obce, u vlakové zastávky v nádherném prostředí Hrubého Jeseníku.

Více informací o kongresu můžete nalézt přímo na webových stránkách (https://egea.eu/activities/annual-congress-2019/), na facebooku (https://www.facebook.com/annualcongress2019/) či na instagramu (https://www.instagram.com/ac19_in_czechia).

Nové reporty jsou tu!

přidáno: 21. 11. 2018 8:09, autor: EGEA Praha

Jak jsme se měli ve Slovinsku? Jaký byl CZSK víkend a co všechno zažili studenti prvních ročníků z celé Evropy na Prahou organizovaném Newbie Weekendu? To vše a ještě víc se dočtete v novým reportech.

Vědecká konference 2018 v Brně

přidáno: 31. 10. 2018 15:14, autor: EGEA Praha

Do rubriky "Reporty z proběhlých akcí" byl přidán článek o Vědecké konferenci 2018, která se konala na začátku zaří a byla pořádána českou EGEA Brno. Tématem byly polární oblasti – Masarykova Univerzita v Brně spravuje Mendelovu polární stanici na Antarktidě – a my měli možnost se v průběhu 5 dní setkat s významnými českými vědci působícími na poli polárního výzkumu. Ve spodní části reportu naleznete odkaz na fotogalerii.

REPORT                           FOTOGALERIE

Seznamovák 2018 II. ročník

přidáno: 6. 9. 2018 13:02, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 6. 9. 2018 13:11 ]

Po úspěšném prvním ročníku seznamováku pro prváky se letos konala v dnech 29. – 30.8. jeho druhá kapitola. Po oficiální části kurzu pro prváky organizovaným školou se hrstka statečných rozhodla nejet domů a prodloužit si pobyt v jižních Čechách s EGEA Praha o jeden den. Připravili jsme si pro ně orienťák z Horního Poříčí do Katovic s mnoha hrami a večerní posezení u ohně, kde se dozvěděli mnoho informací o fungování EGEA a o studiu na škole, prostě něco, co neuslyší na přednáškách.

A teď něco k vám, prvákům. Doufáme, že se vám bude v škole dařit, a že se také přidáte k nám, a budete naše akce nejenom navštěvovat, ale spolu s náma je i organizovat. Naviděnou někdy příště!

                          FOTOGALERIE                            REPORT Z AKCE   

                            

1-10 of 56