Hlavní stránka‎ > ‎

Aktuality

 • Reporty letního zkouškového Vzhledem k tomu, že kongresová sezóna 2019 je za námi, můžete si na webu přečíst naše zážitky z kongresů Východního regionu, Západního regionu a Severního regionu! Procestovat různé kouty Evropy ...
  Přidáno v 1. 6. 2019 7:46, autor: EGEA Praha
 • Bears Awakening vol. II Do sekce s reporty přibylo povídání o tom, jak probíhala menší akce požádaná EGEA Bratislava, která proběhla na začátku května 2019.Pro zobrazení reportu klikněte zde.
  Přidáno v 19. 5. 2019 1:18, autor: EGEA Praha
 • Česko hostí největší studentskou geografickou konferenci Česko bude v tomto roce hostit největší studentskou geografickou konferenci v Evropě. EGEA Annual Congress 2019 je výročním kongresem Evropské geografické asociace (EGEA), která sdružuje více než 3000 členů z ...
  Přidáno v 19. 5. 2019 1:13, autor: EGEA Praha
 • Nové reporty jsou tu! Jak jsme se měli ve Slovinsku? Jaký byl CZSK víkend a co všechno zažili studenti prvních ročníků z celé Evropy na Prahou organizovaném Newbie Weekendu? To vše a ještě víc ...
  Přidáno v 21. 11. 2018 8:09, autor: EGEA Praha
 • Vědecká konference 2018 v Brně Do rubriky "Reporty z proběhlých akcí" byl přidán článek o Vědecké konferenci 2018, která se konala na začátku zaří a byla pořádána českou EGEA Brno. Tématem byly polární oblasti – Masarykova ...
  Přidáno v 31. 10. 2018 15:14, autor: EGEA Praha
Zobrazení příspěvků 1 - 5 z 52 Zobrazit více »

Reporty letního zkouškového

přidáno: 1. 6. 2019 7:39, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 1. 6. 2019 7:46 ]

Vzhledem k tomu, že kongresová sezóna 2019 je za námi, můžete si na webu přečíst naše zážitky z kongresů Východního regionu, Západního regionu a Severního regionu! Procestovat různé kouty Evropy za jeden semestr je snadnější víc, než se zdá, zvlášť když víte jak na to. A i to se můžete v EGEA naučit!
Autorka fotky: Hanna-Ingrid Nurm (EGEA Tartu)

Bears Awakening vol. II

přidáno: 19. 5. 2019 1:18, autor: EGEA Praha

Do sekce s reporty přibylo povídání o tom, jak probíhala menší akce požádaná EGEA Bratislava, která proběhla na začátku května 2019.
Pro zobrazení reportu klikněte zde.

Česko hostí největší studentskou geografickou konferenci

přidáno: 19. 5. 2019 1:11, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 19. 5. 2019 1:13 ]

Česko bude v tomto roce hostit největší studentskou geografickou konferenci v Evropě. EGEA Annual Congress 2019 je výročním kongresem Evropské geografické asociace (EGEA), která sdružuje více než 3000 členů z téměř 90 evropských univerzit v třicítce evropských států. Do Loučné nad Desnou v Jeseníkách se 16.–22. září sjede 250 studentů geografie z celé Evropy. Akci společně pořádají čeští studenti geografie z místních spolků EGEA Brno při Masarykově univerzitě a EGEA Praha při Univerzitě Karlově.

Annual Congress je největší geografická konference v Evropě pořádaná studenty pro studenty. Cílem našeho Annual Congressu (AC), je seznámit účastníky s tématem migrace opírajícím se historické migrační zkušenosti českého pohraničí. Během 7 dnů je pro ně připraven bohatý odborný program – přednášky a semináře, tematické workshopy, exkurze. Mimo to se rovněž uskuteční valné shromáždění, které je hlavním legislativním orgánem naší asociace, a připraven je samozřejmě i bohatý doprovodný program zaměřený na poznávání Jeseníků a české kultury.

Bude kladen velký důraz na lokální témata, která jsou pro region důležitá. Výsledky naší práce budou aplikovatelné na správu a další rozvoj Jesenického regionu. Účastníky bude čekat bohatý odborný program propojený s tématem kongresu. Každý účastník si zvolí jeden hlavní tematický blok, v rámci kterého absolvuje přednášku, workshop a terénní exkurzi. Blok bude veden odborníkem z akademické obce, se kterým bude úzce kooperovat spoluvedoucí z EGEA. Na výběr bude jak z fyzické, tak sociální geografie i GIS.

Ubytování bude zajištěno v hotelu Dlouhé Stráně v Loučné nad Desnou. Kapacita lůžek (přes 500) i prostor pro odborný program (až deset společných místností) a valné shromáždění (velký sál pro 200 lidí) je vyhovující pro potřeby kongresu. Areál se nachází v centru obce, u vlakové zastávky v nádherném prostředí Hrubého Jeseníku.

Více informací o kongresu můžete nalézt přímo na webových stránkách (https://egea.eu/activities/annual-congress-2019/), na facebooku (https://www.facebook.com/annualcongress2019/) či na instagramu (https://www.instagram.com/ac19_in_czechia).

Nové reporty jsou tu!

přidáno: 21. 11. 2018 8:09, autor: EGEA Praha

Jak jsme se měli ve Slovinsku? Jaký byl CZSK víkend a co všechno zažili studenti prvních ročníků z celé Evropy na Prahou organizovaném Newbie Weekendu? To vše a ještě víc se dočtete v novým reportech.

Vědecká konference 2018 v Brně

přidáno: 31. 10. 2018 15:14, autor: EGEA Praha

Do rubriky "Reporty z proběhlých akcí" byl přidán článek o Vědecké konferenci 2018, která se konala na začátku zaří a byla pořádána českou EGEA Brno. Tématem byly polární oblasti – Masarykova Univerzita v Brně spravuje Mendelovu polární stanici na Antarktidě – a my měli možnost se v průběhu 5 dní setkat s významnými českými vědci působícími na poli polárního výzkumu. Ve spodní části reportu naleznete odkaz na fotogalerii.

REPORT                           FOTOGALERIE

Seznamovák 2018 II. ročník

přidáno: 6. 9. 2018 13:02, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 6. 9. 2018 13:11 ]

Po úspěšném prvním ročníku seznamováku pro prváky se letos konala v dnech 29. – 30.8. jeho druhá kapitola. Po oficiální části kurzu pro prváky organizovaným školou se hrstka statečných rozhodla nejet domů a prodloužit si pobyt v jižních Čechách s EGEA Praha o jeden den. Připravili jsme si pro ně orienťák z Horního Poříčí do Katovic s mnoha hrami a večerní posezení u ohně, kde se dozvěděli mnoho informací o fungování EGEA a o studiu na škole, prostě něco, co neuslyší na přednáškách.

A teď něco k vám, prvákům. Doufáme, že se vám bude v škole dařit, a že se také přidáte k nám, a budete naše akce nejenom navštěvovat, ale spolu s náma je i organizovat. Naviděnou někdy příště!

                          FOTOGALERIE                            REPORT Z AKCE   

                            

Nové reporty letní semestr 2018

přidáno: 7. 7. 2018 12:19, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 9. 7. 2018 11:54 ]

Do sekce "Reporty z proběhlých akcí" přibyly nové příspěvky z North and Baltic Regional Congress, East Regional Congress, Euromed Regional Congress, Pancake Landing a Exchange Praha-Charkov II. část, společně se kterými byla též doplněna fotogalerie.

Změna vedení EGEA Praha

přidáno: 25. 6. 2018 9:04, autor: EGEA Praha

Vzhledem k tomu, že velká část našeho vedení nám odjíždí na erasmus, proběhly 31. května volby nového vedení.  Zvolili jsme toto nové vedení entity:

CP1: Eliška Janoušková

CP2: Daniela Kebertová

Media coordinator: Dávid Klesík a Daniela Kebertová

Pokladník: Adéla Šedová

 

Doufáme, že Vás nezklameme a budete spokojení s našimi naplánovanými akcemi pro nadcházející akademický rok.


  

Zaktualizovaná webová stránka

přidáno: 17. 5. 2018 5:50, autor: Dávid Klesík   [ aktualizováno 17. 5. 2018 5:51 ]

V předešlých dnech byla webová stránka EGEA Praha po dlouhé době zaktualizovaná. Byly přidané nové reporty z proběhlých akcí, nové fotky do Fotogalerie a taky byl doplněn Seznam naších aktivit. Je to jen taký mezikrok v plánovaných změnách designu této stránky. Do budoucna chceme zajistit, aby táto stránka bylo plnohodnotným zdrojem informací z prostředí naši entity...

Pro aktuální informace o naší entitě můžete navštívit naši Fun page na Facebooku.

Eastern Regional Congress 2017

přidáno: 17. 5. 2018 5:29, autor: Dávid Klesík   [ aktualizováno 17. 5. 2018 5:32 ]

Naše entita se ujala pořádání Východoevropského kongresu, který se uskutečnil 31. 3. - 5. 4. 2017. Akce se zúčastnila více než stovka studentů geografie z celé Evropy. Tématem bylo otevírání vojenských prostorů pro veřejnost a během akce byly na programu tematické workshopy, exkurze, přednášky a mnoho dalšího. Oficiální zahájení proběhlo v pátek 31. března v Praze na Albertově a samotný kongres proběhl v Hrachově u Příbrami. Více informací na oficiální webové stránce či facebooku. Všem děkujeme za podporu při organizaci!

Oficiální fotogalerie z kongresu je k dispozici v oficiální EGEA databázi fotografií na serveru SmugMug


1-10 of 52