Hlavní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Česko hostí největší studentskou geografickou konferenci

přidáno: 19. 5. 2019 1:11, autor: EGEA Praha   [ aktualizováno 19. 5. 2019 1:13 ]

Česko bude v tomto roce hostit největší studentskou geografickou konferenci v Evropě. EGEA Annual Congress 2019 je výročním kongresem Evropské geografické asociace (EGEA), která sdružuje více než 3000 členů z téměř 90 evropských univerzit v třicítce evropských států. Do Loučné nad Desnou v Jeseníkách se 16.–22. září sjede 250 studentů geografie z celé Evropy. Akci společně pořádají čeští studenti geografie z místních spolků EGEA Brno při Masarykově univerzitě a EGEA Praha při Univerzitě Karlově.

Annual Congress je největší geografická konference v Evropě pořádaná studenty pro studenty. Cílem našeho Annual Congressu (AC), je seznámit účastníky s tématem migrace opírajícím se historické migrační zkušenosti českého pohraničí. Během 7 dnů je pro ně připraven bohatý odborný program – přednášky a semináře, tematické workshopy, exkurze. Mimo to se rovněž uskuteční valné shromáždění, které je hlavním legislativním orgánem naší asociace, a připraven je samozřejmě i bohatý doprovodný program zaměřený na poznávání Jeseníků a české kultury.

Bude kladen velký důraz na lokální témata, která jsou pro region důležitá. Výsledky naší práce budou aplikovatelné na správu a další rozvoj Jesenického regionu. Účastníky bude čekat bohatý odborný program propojený s tématem kongresu. Každý účastník si zvolí jeden hlavní tematický blok, v rámci kterého absolvuje přednášku, workshop a terénní exkurzi. Blok bude veden odborníkem z akademické obce, se kterým bude úzce kooperovat spoluvedoucí z EGEA. Na výběr bude jak z fyzické, tak sociální geografie i GIS.

Ubytování bude zajištěno v hotelu Dlouhé Stráně v Loučné nad Desnou. Kapacita lůžek (přes 500) i prostor pro odborný program (až deset společných místností) a valné shromáždění (velký sál pro 200 lidí) je vyhovující pro potřeby kongresu. Areál se nachází v centru obce, u vlakové zastávky v nádherném prostředí Hrubého Jeseníku.

Více informací o kongresu můžete nalézt přímo na webových stránkách (https://egea.eu/activities/annual-congress-2019/), na facebooku (https://www.facebook.com/annualcongress2019/) či na instagramu (https://www.instagram.com/ac19_in_czechia).

Comments